Kamila Raczyńska-Chomyn

edukatorka seksualna i menstruacyjna, certyfikowana instruktorka treningu mięśni dna miednicy, doula, masażystka

Pracuję nieprzerwanie z pacjentami od 1998 roku, po zdobyciu dyplomu Terapeuta Naturalny w Studium Terapii Naturalnych we Wrocławiu. Efekty pracy z ludźmi poprzez ruch (tai-chi) i dotyk (masaż shiatsu i akupresura) inspirowały mnie do dalszego rozwoju na kierunku fizjoterapia. Po studiach ukończyłam wiele kursów i szkoleń specjalistycznych, w których poszukiwałam dróg łączących całe ciało.

Wieloletnia obserwacja siebie i pacjentów, słuchanie ich historii życiowych i praca na tzw. strukturze doprowadziły mnie do wniosku, że nawet najbardziej trafiona diagnoza fizjoterapeutyczna i leczenie nie uleczą bólu tkanek, gdy relacja człowieka z samym sobą jest bolesna. Stąd decyzja o kolejnym kierunku kształcenia, który jest dla mnie naturalną ciągłością rozwoju zawodowego i siebie samej. Psychoterapia poprzez ciało metodą Aleksandra Lowen’a stwarza przestrzeń na pracę na wielu poziomach, ale również oswaja wewnętrzny ból, z którym tak wielu z nas się zmaga. Poznanie swojej historii zapisanej w ciele to proces, który pomaga nam odzyskać żywotność, grację w ruchach a przede wszystkim relację z samym sobą.

Na codzień prowadzę własny gabinet. Jestem członkinią zespołu Centrum Konsultacyjnego Akmed oraz autorką programu „Moje powroty do ciała” dla osób uzależnionych i współuzależnionych. Jestem wykładowcą przedmiotu „Świadomość ciała” na Studiach Podyplomowych Coaching Zdrowia, Collegium Civitas w Warszawie.

Od 25 lat ćwiczę tai-chi, które stało się bazą do tworzenia autorskich warsztatów, łączących medytację w ruchu z fizjoterapią i gruntownym czuciem ciała wg Lowena.

Prywatnie fascynują mnie procesy zmian i podróże, również te wewnętrzne.