Maria Stanisławska-Krzyżanowska

Fizjoterapeutka, certyfikowana fizjoterapeutka uroginekologiczna, współzałożycielka Tulipanie Fizjoterapia Uroginekologiczna.

Na fizjoterapeutyczną drogę wkroczyłam w 2003 roku rozpoczynając studia na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Od początku swojej kariery zawodowej pracowałam z pacjentami indywidualnymi, początkowo głównie ortopedycznymi. W tej dziedzinie ukończyłam liczne szkolenia m.in.: OMI Cyriax, Mulligan, PNF, stabilizacja funkcjonalna, terapia punktów spustowych, kinesiology taping. Dalszy rozwój zarówno zawodowy, jak i osobisty, przekierował moje zainteresowania w stronę fizjoterapii uroginekologicznej, która całkowicie mnie pochłonęła i stała się moją pasją.

Jestem certyfikowaną fizjoterepeutką uroginekologiczną PTUG, absolwentką pierwszej edycji JoniCare Osteo Education. Stale podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach. W sferze moich zainteresowań zawodowych jest wszystko to, co umożliwia mi, jak najlepsze dopasowanie terapii do potrzeb pacjentki. W mojej praktyce stosuję m.in.: świadomą pracę manualną, osteopatyczną, biopsychospołeczne aspekty powstawania i leczenia dysfunkcji, pracuję w oparciu o psychologiczne sposoby utrzymania motywacji do zmiany zachowań na bardziej prozdrowotne. Jeśli widzę taką potrzebę, korzystam z wiedzy nt. Tradycyjnej Medycyny Chińskiej czy dietetyki.

W mojej praktyce wykorzystuję dar – tłumaczenia skomplikowanych aspektów dotyczących zdrowia i anatomii – w łatwy i przystępny sposób.
Prowadzę zajęcia w szkole rodzenia, liczne warsztaty i webinary dla kobiet, pacjentek czy położnych.

Wraz ze wspólniczką stworzyłyśmy w Łodzi miejsce dla kobiet – Tulipanie Fizjoterapia Uroginekologiczna.

Prywatnie jestem żoną i mamą. Uwielbiam kobiecą energię, rozwój osobisty i góry, zarówno w letniej, jak i zimowej odsłonie.